Nissan 350z (Nr 4508281)

Nissan 350z

Marka i model:

Nissan 350z

Waga w kg (łączna):

1600.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1625.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

1 sie 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Nürburg

13 wrz 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista masa naczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru auta.