(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Nissan 350Z (Nr 7602409)

Nissan 350Z
Waga
Sztuk
Nissan 350Z Z33 (2001 - 2009) Coupe 2-Puertas
Długość
431 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
131 cm
ok.
1534 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1534 kg
Dystans
3330 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Litwa, Okręg Wileński, Wilno

3 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się najczęściej, jak zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada pamiętać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.