(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Nissan 370z (Nr 4876398)

Nissan 370z

Marka i model:

Nissan 370z

Waga w kg (łączna):

1600.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1231.00 km

Adres i termin nadania

Portugalia, Norte, Póvoa De Varzim, Beiriz E Argivai

30 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Catalonia, Girona

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu samochodu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Trzeba pamiętać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.