(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-28 16:18

nissan almera

(Nr 2120505)
nissan almera

Marka i model:

nissan almera 3 drzwi

Waga w kg (łączna):

750.00

Dystans: 1540.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu samochodu pojawia się często, kiedy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Wantley Hill Estate, Horsham, BN5 9JS, Wielka Brytania

Od 1 gru 2017 do 5 gru 2017

Adres i termin dostawy

Parlin, 86-120, Polska

Termin elastyczny