(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Nissan almera (Nr 5411018)

Nissan almera

Marka i model:

Nissan almera

Waga w kg (łączna):

1300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1360.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Huelva

Od 20 sty 2020 do 21 sty 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Tejeda

Od 21 sty 2020 do 22 sty 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.