(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Nissan Elgrand x 6 (Nr 7598819)

Nissan Elgrand x 6
Waga
Sztuk
Nissan Elgrand E51 (2002 - 2010) NE51 Rider minivan 5-Doors
Długość
479 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
192 cm
ok.
2010 kg
6
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
12060 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Japonia, Tokyo, Tokyo

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Australia, Queensland, Brisbane

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać także, iż faktyczna waga naczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.