(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-08-27 18:56

Nissan Gtr

(Nr 1990109)
Nissan Gtr

Marka i model:

Nissan gtr

Waga w kg (łączna):

2000.00

Budżet zlecenia [€]:

450

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2639.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Potrzeba transportu auta uwidacznia się niekiedy, jak zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy pamiętać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Southampton, Wielka Brytania

Od 1 wrz 2017 do 4 wrz 2017

Adres i termin dostawy

Ploiești, 100537, Rumunia

Termin elastyczny