(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Nissan gtr (Nr 4937934)

Nissan gtr

Marka i model:

Nissan gtr

Waga w kg (łączna):

1740.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 648.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kantabria, Castro Urdiales

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się często, jak zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy pamiętać także, że rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.