Nissan gtr (Nr 6282828)

Marka i model:

Nissan GT-R

Waga w kg (łączna):

2200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Mongolia, Ułan Bator, Ułan Bator

1 gru 2020

Adres i termin dostawy

Kanada, Kolumbia Brytyjska, Vancouver

15 mar 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się niekiedy, jak kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać także, że rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.