Nissan Juke (Nr 6506217)

Nissan Juke
Waga Sztuk:
Nissan Juke YF15 [2th restyling] (2018 - 2020) Crossover
Długość
413 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
156 cm
ok. 1431 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1431 kg
Dystans: 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 1 mar 2021 do 31 mar 2021

Adres i termin dostawy

Chile, Ii Región De Antofagasta, Calama

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, gdy kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru wozu.