Nissan Kicks (Nr 6941717)

Nissan Kicks
Waga
Sztuk
Nissan Kicks P15 (2016 - 2020) Crossover
Długość
438 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
165 cm
ok.
1326 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1326 kg
Dystans
7320 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dubaj, Dubaj

Od 1 lip 2021 do 10 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Walencja

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z UK. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.