(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-26 07:54

Nissan Kubistar (Nr 2752052)

Nissan Kubistar

Marka i model:

Nissan Kubistar

Waga w kg (łączna):

1300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 980.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu auta pojawia się nierzadko, jak nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Kippenheim

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Stargard

Termin elastyczny