nissan leaf (Nr 5729215)

nissan leaf

Marka i model:

nissan leaf

Waga w kg (łączna):

1516.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2421.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 30 kwi 2020 do 10 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Rzeszów

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, gdy nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.