(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Nissan leaf (Nr 5954743)

Marka i model:

Nissan leaf

Waga w kg (łączna):

1550

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1557.00 km

Adres i termin nadania

Norwegia, Buskerud, Klokkarstua

25 cze 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Jordanów

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się często, kiedy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.