(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Nissan Leaf (Nr 6719058)

Nissan Leaf
Waga Sztuk:
Nissan Leaf 2 Gen. (2017 - 2020) Hatchback
Długość
449 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
154 cm
ok. 1580 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1580 kg
Dystans 1054 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Gelsenkirchen

Od 20 paź 2020 do 22 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 20 paź 2020 do 24 paź 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy pamiętać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.