Nissan Leaf (Nr 7566469)

Nissan Leaf
Waga
Sztuk
Nissan Leaf 2 Gen. (2017 - 2020) Hatchback
Długość
449 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
154 cm
ok.
1580 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1580 kg
Dystans
2629 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

Od 9 sie 2021 do 12 sie 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Algarve, Lagos

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu pojawia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu auta

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać również, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.