Nissan Leaf (Nr 7657178)

Nissan Leaf
Waga
Sztuk
Nissan Leaf 2 Gen. (2017 - 2020) Hatchback
Długość
449 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
154 cm
ok.
1580 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1580 kg
Dystans
681 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Nawarra, Pampeluna

Od 18 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Crevillent

Od 1 cze 2021 do 30 cze 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać również, że rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.