(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-02-13 10:45

Nissan Micra (Nr 2378508)

Nissan Micra

Marka i model:

Nissan Micra

Waga w kg (łączna):

1100.00

Budżet zlecenia [zł]:

150

Dystans: 17.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy nie zapominać również, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Warszawa, 00-001, Polska

14 lut 2018

Adres i termin dostawy

Warszawa, 00-001, Polska

14 lut 2018