(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Nissan Micra (Nr 4744824)

Nissan Micra

Marka i model:

Nissan micra 2001

Waga w kg (łączna):

900

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Rosja, Kraj Nadmorski, Władywostok

Od 20 wrz 2019 do 18 paź 2019

Adres i termin dostawy

Kolumbia, Bogota, Bogota

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jak nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia auta

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać także, iż rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.