Nissan Micra (Nr 6749755)

Nissan Micra
Waga Sztuk:
Nissan Micra K12 (2002 - 2007) Hatchback 5-Puertas
Długość
371 cm
Szerokość
166 cm
Wysokość
152 cm
ok. 1025 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1025 kg
Dystans 2306 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Kadyks

Od 23 lis 2020 do 30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Londres

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się nierzadko, jak kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru auta.