(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Nissan Micra (Nr 7063643)

Waga
Sztuk
Nissan Micra K13 [restyling] (2013 - 2016) Hatchback
Długość
382 cm
Szerokość
166 cm
Wysokość
152 cm
ok.
992 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
992 kg
Dystans
169 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Od 16 gru 2020 do 18 gru 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Ośno Lubuskie

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się często, jak nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia wozu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać również, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.