Nissan Micra (Nr 7642343)

Nissan Micra
Waga
Sztuk
Nissan Micra K12C [restyling] (2007 - 2010) Hatchback 5-Puertas
Długość
371 cm
Szerokość
166 cm
Wysokość
154 cm
ok.
982 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
982 kg
Dystans
594 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, A Coruna

Od 27 maj 2021 do 17 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Termin elastyczny


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, gdy nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.