(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-23 15:40

Nissan Murano

(Nr 2408756)
Nissan Murano

Marka i model:

Nissan Murano

Waga w kg (łączna):

1890.00

Budżet zlecenia [zł]:

1

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 576.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się często, jeżeli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia auta

    Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż właściwa masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Schönefeld, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Czachówek, 05-530, Polska

Termin elastyczny