(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Nissan Murano (Nr 6628989)

Nissan Murano
Waga
Sztuk
Nissan Murano Z51 [restyling] (2010 - 2015) Crossover
Długość
484 cm
Szerokość
188 cm
Wysokość
170 cm
ok.
1790 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1790 kg
Dystans
2449 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Deggendorf

Od 19 sty 2021 do 23 sty 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, Torrox

Od 2 lut 2021 do 6 lut 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się często, jeżeli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu samochodu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru pojazdu.