(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-25 11:12

Nissan Navara

(Nr 2319392)
Nissan Navara

Marka i model:

Nissan Navara

Waga w kg (łączna):

1700.00

Budżet zlecenia [zł]:

300

Dystans: 245.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu pojawia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia wozu

    Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy nie zapominać także, iż właściwa masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Warszawa, 01-473, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kraków, Polska

Termin elastyczny