Nissan Navara (Nr 7605903)

Nissan Navara
Waga
Sztuk
Nissan Navara D40 (2005 - 2010) Pickup
Długość
522 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
177 cm
ok.
2046 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2046 kg
Dystans
2169 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Francja, Oksytania, Tuluza

Od 16 kwi 2021 do 22 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 30 kwi 2021 do 9 maj 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy nie zapominać także, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.