Nissan Navara (Nr 7626858)

Nissan Navara
Waga
Sztuk
Nissan Navara D40 (2005 - 2010) Pickup
Długość
522 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
177 cm
ok.
2046 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2046 kg
Dystans
3317 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

15 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

20 lip 2021


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.