(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Nissan Note (Nr 7109201)

Nissan Note
Waga
Sztuk
Nissan Note E11 (2005 - 2009) Hatchback
Długość
408 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
155 cm
ok.
1222 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1222 kg
Dystans
577 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Legnica

Od 28 gru 2020 do 31 gru 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Celejów

Od 28 gru 2020 do 1 sty 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.