Nissan Note (Nr 7604090)

Nissan Note
Waga
Sztuk
Nissan Note E12 (2013 - 2020) Hatchback
Długość
410 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
153 cm
ok.
1185 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1185 kg
Dystans
3643 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Las Palmas De Gran Canaria

Od 23 kwi 2021 do 25 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Mannheim

Od 28 sie 2021 do 31 sie 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się często, jeżeli zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia auta

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.