(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Nissan NV 200 (Nr 5731974)

Marka i model:

Nissan NV 200

Waga w kg (łączna):

1500

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3387.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 27 maj 2020 do 29 maj 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Lizbona, Lizbona

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada nie zapominać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru wozu.