Nissan NV 200 Mini Kamper (Nr 5744166)

Marka i model:

Nissan NV 20 wymiary dl/szer/wys - 4,7/1,7,2,3

Waga w kg (łączna):

1500

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3383.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 29 maj 2020 do 1 cze 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Lizbona, Lizbona

Od 1 cze 2020 do 4 cze 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się często, jeżeli zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać także, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.