(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Nissan Pathfinder (Nr 5487570)

Marka i model:

Nissan Pathfinder

Waga w kg (łączna):

2100

Budżet zlecenia [zł]:

3000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2688.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, County Mayo, West Mayo

Od 10 sty 2020 do 24 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Milanów

Od 24 sty 2020 do 7 lut 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się niekiedy, gdy kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.