Nissan Pathfinder (Nr 7667979)

Nissan Pathfinder
Waga
Sztuk
Nissan Pathfinder R51 (2004 - 2010) SUV
Długość
474 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
186 cm
ok.
2163 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2163 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 22 kwi 2021 do 26 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Brazylia, Ceará, Fortaleza

Od 1 cze 2021 do 30 cze 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, gdy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba nie zapominać również, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru samochodu.