(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-16 10:49

Nissan Patrol

(Nr 2159247)
Nissan Patrol

Marka i model:

Nissan patrol

Budżet zlecenia [€]:

0000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 514.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu auta pojawia się często, kiedy kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

    Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Należy pamiętać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Sant Andreu de la Barca, 08740, Hiszpania

18 lis 2017

Adres i termin dostawy

Aspe, 03680, Hiszpania

20 lis 2017