(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Nissan patrol (Nr 6060670)

Marka i model:

Nissan patrol

Waga w kg (łączna):

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 425.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Estremadura, Valdebótoa

Od 4 maj 2020 do 18 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, Campillo De Arenas

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada nie zapominać również, iż właściwa waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru samochodu.