Nissan Patrol (Nr 6131442)

Nissan Patrol

Marka i model:

Nissan Patrol

Waga w kg (łączna):

3500

Liczba sztuk:

1

Dystans: 6467.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 31 lip 2020 do 10 sie 2020

Adres i termin dostawy

Rosja, Obwód Irkucki, Irkuck

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu wozu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.