(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Nissan Patrol (Nr 6410238)

Nissan Patrol
Waga Sztuk:
Nissan Patrol Y60 (1987 - 1998) SUV 3-Drzwiowy
Długość
424 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
180 cm
ok. 1920 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1920 kg
Dystans 479 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Podlaskie, Pniewo

Od 6 sie 2020 do 11 sie 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Cielętniki

Od 10 sie 2020 do 12 sie 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać również, iż właściwa masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.