Nissan Patrol (Nr 6644670)

Nissan Patrol
Waga Sztuk:
Nissan Patrol Y61 [restyling] (2004 - 2010) SUV 5-Puertas
Długość
503 cm
Szerokość
194 cm
Wysokość
185 cm
ok. 2430 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2430 kg
Dystans 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Panama, Provincia De Colón, Colón

Od 20 lis 2020 do 21 lis 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu pojawia się często, jeśli nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu auta

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy nie zapominać również, iż właściwa masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.