Nissan Patrol (Nr 7026861)

Nissan Patrol
Waga
Sztuk
Nissan Patrol Y61 (1997 - 2004) SUV 5-Doors
Długość
491 cm
Szerokość
193 cm
Wysokość
186 cm
ok.
2130 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2130 kg
Dystans
6376 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Kuwejt, العاصمة, Kuwejt

3 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 20 maj 2021 do 30 cze 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się niekiedy, jak nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada nie zapominać także, iż właściwa masa naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.