(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Nissan Patrol (Nr 7578905)

Waga
Sztuk
Nissan Patrol Y60 (1987 - 1998) SUV 3-Puertas
Długość
424 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
180 cm
ok.
1920 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1920 kg
Dystans
323 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Castilla-La Mancha, Casillas De Ranera

Od 18 mar 2021 do 22 mar 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kastylia-La Mancha, Toledo

Od 18 mar 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, jak kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, że właściwa waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.