(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Nissan Patrol GU4 Long (Nr 5435370)

Nissan Patrol GU4 Long

Marka i model:

Nissan Patrol GU4 Long

Waga w kg (łączna):

2500

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1674.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lacjum, Rzym

Od 14 lis 2019 do 18 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Łączki

Od 15 lis 2019 do 22 lis 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.