(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Nissan pick up (Nr 5730798)

Nissan pick up

Marka i model:

Nissan pick up 2002

Waga w kg (łączna):

800.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

15 lut 2020

Adres i termin dostawy

Chile, Xv Región De Arica Y Parinacota, Arica

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna waga naczepy nie może przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.