(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Nissan Pulsar (Nr 4706164)

Nissan Pulsar

Marka i model:

Nissan pulsar

Waga w kg (łączna):

1333.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2050.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Włochy, Sardynia, Terranoa/olbia

20 sie 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada pamiętać również, że rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.