Nissan Pulsar (Nr 6741497)

Nissan Pulsar
Waga Sztuk:
Nissan Pulsar N16 [restyling] (2004 - 2005) Sedan
Długość
447 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
144 cm
ok. 1170 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1170 kg
Dystans 1433 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Piemont, Gravellona Toce

Od 27 lis 2020 do 4 gru 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Devon, Exmouth

Od 3 gru 2020 do 5 gru 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy pamiętać także, iż właściwa masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.