(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-22 19:09

Nissan qashqai

(Nr 2172732)
Nissan qashqai

Marka i model:

Nissan Qashqai

Waga w kg (łączna):

1580.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 957.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu pojawia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

    Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy nie zapominać także, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Warszawa, Polska

23 lis 2017

Adres i termin dostawy

Ratyzbona, 93047, Niemcy

24 lis 2017