(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-26 16:17

Nissan Qashqai

(Nr 2242380)
Nissan Qashqai

Marka i model:

NISSAN QASHQAI 1.5 dCi TEKNA 4x2 5p

Waga w kg (łączna):

1407.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 996.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu auta

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Barcelona, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Sewilla, Hiszpania

Termin elastyczny