(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Nissan qashqai (Nr 5572363)

Nissan qashqai

Marka i model:

Nissan qashqai 1.2

Waga w kg (łączna):

1329

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

2

Dystans: 4937.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

20 gru 2019

Adres i termin dostawy

Egipt, Suez, Suez

23 sty 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się najczęściej, gdy kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba pamiętać również, że właściwa waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.