(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Nissan Qashqai (Nr 6070935)

Nissan Qashqai

Marka i model:

Nissan Qashqai

Waga w kg (łączna):

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 598.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kastylia-La Mancha, Talavera De La Reina

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Lalín

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się często, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada pamiętać również, iż właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.