Nissan Qashqai (Nr 6524140)

Nissan Qashqai
Waga Sztuk:
Nissan Qashqai 2 Gen. (2013 - 2020) Crossover
Długość
437 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
159 cm
ok. 1528 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1528 kg
Dystans: 1070 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Alicante/alacant

Od 12 paź 2020 do 15 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicia, Vilagarcía De Arousa

Od 16 paź 2020 do 31 paź 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, iż właściwa waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.