(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Nissan Qashqai (Nr 6553856)

Nissan Qashqai
Waga Sztuk:
Nissan Qashqai 2 Gen. [restyling] (2017 - 2020) Crossover
Długość
437 cm
Szerokość
183 cm
Wysokość
159 cm
ok. 1566 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1566 kg
Dystans: 802 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Lincolnshire, Lincoln

Od 28 wrz 2020 do 16 paź 2020

Adres i termin dostawy

Irlandia, Cork, Bantry

Od 28 wrz 2020 do 16 paź 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się często, kiedy zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia auta

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy pamiętać również, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.